NAKRE YAPI INSAAT
YAPI SEKTÖRÜNDE ÇÖZÜM MERKEZINIZ.
NAKRE YAPI INSAAT
YAPI SEKTÖRÜNDE ÇÖZÜM MERKEZINIZ.
NAKRE YAPI INSAAT
YAPI SEKTÖRÜNDE ÇÖZÜM MERKEZINIZ.
NAKRE YAPI INSAAT
YAPI SEKTÖRÜNDE ÇÖZÜM MERKEZINIZ.

TEK SİLİKONLU

Tek Silikonlu

Saten alçı, macun, astarlama gibi alt zemin hazırlığı yapılmış her cins iç yüzeylerde, duvar kaplamaları üzerinde, ahşap yüzeylerde yada antipaslanmış iç metal ve radyatör peteklerinde dekoratif amaçla kullanılır.
İpek parlak özelliğinden dolayı restorasyon ve dekorasyonu tamanlayıcı olarak otel, hastane, bekleme salonları, holler, restaurantlar, ofisler, okullar, oyun odaları, çocuk odaları v.b.gibi özel mekanlarda güvenle kullanılır.

X


Su Bazlı Saten Boya : Su bazlı, sentetik reçine esaslı, saten dokusunda.
Uygulanacak Yüzeyler: Saten alçı, macun, astarlama gibi alt zemin hazırlığı yapılmış her cins iç yüzeylerde, duvar kaplamaları üzerinde, ahşap yüzeylerde yada antipaslanmış iç metal ve radyatör peteklerinde dekoratif amaçla kullanılır.
İpek parlak özelliğinden dolayı restorasyon ve dekorasyonu tamanlayıcı olarak otel, hastane, bekleme salonları, holler, restaurantlar, ofisler, okullar, oyun odaları, çocuk odaları v.b.gibi özel mekanlarda güvenle kullanılır.
Özellikleri: Alpina Tek, su ile inceltilmesi ve kokusuz olması nedeni ile uygulayıcı ve kullanıcı sağlığına uygundur. Yüksek örtme gücüne sahiptir. Su bazlı reçine içerdiğinden sararma yapmaz, uygularken sıçramaz. Kuruması kolay olduğundan işçilikten tasarruf sağlar. Su buharı geçirlenliğinin elastikiyetinin alkid baglayıcılı iç cephe boyalarına göre daha yüksek olması nedeniyle yapı fiziğine son derece uygun bir yüzey oluşturur. Üzerine tamirat ve ek yapılabilir.
Teknik Özellikleri:
Renk : Beyaz+Alpina Renk Sistemi 48 renk alternatifi ve 28 stok renk, Parlalık: İpek parlak (60',20+5 glos), Yoğunluk: 1.32+0.05g/ml
Uygulama: Saten dokunun en iyi şekilde sağlanabilmesi için, yüzeyin Alpina Macun ile çok düzgün hazırlanması ve uygun astarlar ile astarlanması gerekir. Uygulama astarlama işleminden 6 saat sonra uzun tüylü rulo, fırça veya püskürtme sistemiyle iki kat yapılır. Düzgün yüzey elde etmek için yüzeye eşit olarak yayıldıktan sonra sadece yukarıdan aşağıya doğru bir kez ve yan yana taranarak sonlanır.
Kesinlikle çok tarama ve çok yönlü tarama yapılmamalıdır. +5ºC'nin altınad ve +30ºC'nin üzerinde uygulanmaması ve kullanılan gereçlerin su ile temizlenmesi önerilir.
HAVASIZ (AİRLESS)PÜSKÜRTMEDE: (Basınç : 140 bar), (Meme Açısı : 50º), (Meme Ölçüsü : 0,019"), (Atış Uzaklığı: 35-50cm), (İnceltme : %10-15)
ASTARLAMA
Eski Boyalı Yüzeyler: Yağlı boya ile boyanmış eski yüzey zımparalnıp Alpina Macun ile düzeltme tamamlandıktan sonra Alpina Astar ile tek kat astarlanmalıdır. 24 saat sonra üzeri boyanabilir.
Yeni Yüzeyler: Alpina Macun veya saten alçı ile düzeltilmiş yeni yüzeyler Betek Saten Alçı Astar ile tek kat astarlanmalıdır.6 saat sonra üzeri boyanabilir.
Diğer Yüzeyler: Sıvalı duvar ve üzerine macun çekilmiş ahşap yüzeyler uygun yüzey hazırlandıktan sonra, Alpina Astar ile tek kat astarlanmalıdır. 24 saat sonra üzeri boyanabilir.
İnceltme (Hacimce): Su ile %20 inceltilerek 2 kat olarak uygulanır.
Kuruma Süresi (20ºC,%65Hr'de), Dokunma Kuruması: 15-30 dakika, Toz tutmama : 45 dakika, İkinci kat uygulama: 4-6 saat, Son kuruma : 24 saat
Test mukavemetine 4 gün sonra ulaşır.
Sarfiyat: Yüzey düzgünlüğüne ve emiciliğine bağlı olarak eski boyalı yüzeylerde tek kat ortalama 55 ml/m² yeni yüzeylerde tek katta ortalama 80ml/m²'dir.
Depolama: Serin yerde,dondan korunarak 2 yıl saklanabilir.
Ambalaj: 15 lt, 7.5 lt ve 2.5 lt P.E. Kova.

X


Su Bazlı Silikonlu İpeksi Mat İç Cephe, Su bazlı, sentetik reçine esaslı, silikon katkılı, yüksek silinme direncine sahip, ipeksi mat dokuda, dekoratif son kat iç cephe boyasıdır.
Uygulanacak Yüzeyler: İpeksi mat parlaklığına sahip AlpinaSilan, saten alçı, macun ve astarlama gibi alt zemin hazırlığı yapılmış mineral yüzeylere, yeni ve düzgün iç yüzey duvar ve tavanlarında, daha önce boyanmış ve rengini kaybetmiş eski boyalı iç yüzeylerde, cam tekstili ve duvar kağıdı üzerinde son kat boya olarak güvenli uygulanıyor.
Özellikleri: AlpinaSilan, silikon teknolojisi ile güçlendirilerek, yaratılan yüksek dayanım gücü ve kendisine özel ipeksi mat dokusu sayesinde gerçek silinme özelliğine sahip. Örtücülüğü yüksek, kokusuz ve su ile inceltildiği için de çevre dostu. Çatlama, kabarma ve dökülme yapmıyor. Uygulaması kolay ve kuruması erken olduğu için zaman ve işçilik tasarrufu sağlıyor.
Teknik Özellikleri: (Renk : Beyaz+18 renk), (Parlaklık : İpeksimat (85'de 45+0.05g/ml)), (Yoğunluk : 1.34+0.05g/ml)
Uygulama: AlpinaSilan uygulanacak yüzeyler düzgün, sağlam, kuru, temiz ve boyayı taşayabilecek durumda olmalı. Eski boyalı ve çok kirli yüzeylerde Alpina Astar, yeni boyanacak tozuma karakterli mineral yüzeylerde ve saten alçılı yüzeylerde ise Betek Saten Alçı Astarı kullanılmalı. Astar uygulamasından 6 saat sonra, yüzey üzerine rulo, fırça veya püskürtme sistemi ile iki kat uygulanıyor. Düzgün yüzey elde etmek için yüzeyde homojen bir dağılım sağlanmalı. Uygulama sırasında uygulanılan yüzey ve ortam sıcaklığının +5ºC ile +30ºC arasında olmasına özen gösterilmeli.
İnceltme: Temiz su ile % 10 inceltilerek iki kat halinde uygulaması tavsiye edilir.
Kuruma Süresi(20ºC, %65 Hr'de), (Dokunma kuruması:15 dakika), (Toz tutmama:1 saat), (İkinci kat uygulama:6 saat), (Son kuruma:24 saat), Test mukavemetini 3 gün sonra kazanır.
Sarfiyat: Sarfiyat tek kat uygulama yapılacak zemin özelliğine göre 55-80 ml/m² arasında değişir.
Depolama: Serin yerde,donmadan korunarak ağzı açılmamış ambalajında 2 yıl saklanabilir.
Ambalaj: 1.5litre, 2.5 litre, P.E. kovaX


Birinci Sınıf Plastik Boya, Yüksek kalite performansına sahip, akrilik kopolimer esaslı, mat görünümlü, dekoratif bir yapı son kat iç yüzey emülsiyon boyasıdır.
Uygulanacak Yüzeyler: Yeni mineral esaslı iç yüzey, duvar ve tavanlarda, daha önce boyanmış ve rengini kaybetmiş eski boyalı yüzeylerde, duvar kağıdı üzerinde güvenle kullanabileceğiniz yüksek örtücülüğü olan üstün bir plastik boyadır.
Özellikleri: ALPİNA MAX; Su bazlı olup, yüksek teneffüs kabiliyetine sahiptir. Uyğulandığı yüzeyle bütünleşir. Çatlama,kabarma ve dökülme yapmaz, nitelikli pigment yapısı sayesinde renkleri solmaz, mükemmel beyazlığa ve örtücülüğe sahiptir. Sürtünme ve yıkanmaya karşı dayanım performansı çok yüksektir. Uygulama esnasında yüzeyde yüksek yayılma gücü sayesinde işçilik tasarrufu sağlar. Rahatsız edici kokusu yoktur. Mat ve pürüzsüz görünüşlüdür.
Teknik Özellikleri; (Renk: Beyaz+144 renk alternatifi), (Parlaklık: Mat), (Yoğunluk: 1.40+0.05gr/ml)
Uygulama: Alpina Max uygulaması yapılacak yüzeyler sağlam, kuru, temiz olmalıdır. Eski boyalı ve kirlenmiş yüzeylerde Alpina Astar, yeni boyanacak mineral esaslı alçı gibi emici yüzeylerde Alpina Şeffaf Astar kullanımı önerilir. Uygulama fırça, rulo veya püskürtme sistemi ile min. +5°C, max. +30°C'de yapılabilir.
HAVASIZ(AİRLESS) PÜSKÜRTMEDE:
(Basınç: 140 bar), (Meme Açısı: 50), (Meme Ölçüsü: 0.019'), (Atış Uzaklığı: 35-50 cm), (İnceltme: % 10-15)
İnceltme: Normal kullanımda % 25 su ile incelterek yüzeye iki kat uygulama yapılır.
Kuruma Süresi (20ºC,% 65 Hr'de), İlk Kuruma: 15-30 dakika, İkinci Kat Uygulama: 1 saat, Son Kuruma : 24 saat
Test mukavemetini 4 gün sonra kazanır.
Sarfiyat: Eski boyalı yüzeylerde tek katta ortalama 55 ml/m².Yeni yüzeylerde tek katta ortalama 80 ml/m²
Depolama: Serin yerde,donmadan korunarak 2 yıl saklanabilir.
Ambalaj: 15 lt, 7.5 lt, 2.5 lt, 0.75 lt P.E. Kova.

X


İç Cephe Duvar Plastik Boyası, Akrilik kopolimer esaslı, mat görünümlü, dekoratif bir iç yüzey son kat emülsiyon boyadır.
Uygulanacak Yüzeyler: Yeni mineral esaslı iç yüzey duvar ve tavanlarında, daha önce boyanmış ve rengini kaybetmiş eski boyalı iç yüzeylerde güvenle kullanabileceğiniz ideal bir plastik boyadır.
Özellikleri:Alpina Plus, ekonomi ve kaliteyi bir arada veren iç cephe duvar plastik boyasıdır. Mat ve pürüzsüz görünüşlüdür. Yüzeyleremükemmel yapışır, kabarma ve dökülme yapmaz, yüksek teneffüs kabiliyetine sahiptir.
Teknik Özellikleri: Renk: Beyaz+144 renk alternatifi, Parlalık: Mat, Yoğunluk: 1.64+0.03g/ml
Uygulama: Alpina Plus uygulanacak yüzeyler, sağlam, kuru, temiz olmalıdır.Eski boyalı ve çok kirli yüzeylerde Alpina Astar, yeni boyanacak mineral esaslı alçı gibi emici yüzeylerde Alpina Şeffaf Astar kullanılması gerekmektedir. Uygulama fırça, rulo veya püskürtmeile yapılır. Uygulamada yüzey ve ortam sıcaklığı +5ºC'nin üzerinde olmalıdır.
HAVASIZ (AİRLESS)PÜSKÜRTMEDE:
Basınç: 140 bar, Meme Açısı: 50º, Meme Ölçüsü: 0,019", Atış Uzaklığı: 35-50cm, İnceltme: %10-15
İnceltme: Normal kullanımda %30 su ile inceltilerek yüzeye iki kat olarak uygulanama yapınız.
Kuruma Süresi (20ºC,%65Hr'de): İlk Kuruma: 1/2 saat, İkinci kat uygulama: 3-6 saat, Son kuruma: 24 saat Test mukavemetine 4 gün sonra ulaşır.
Sarfiyat: Eski boyalı yüzeylerde tek kat ortalama 60 ml/m², Yeni yüzeylerde tek katta ortalama 70 ml/m²'dir.
Depolama: Serin yerde,dondan korunarak 2 yıl saklanabilir.
Ambalaj: 15 lt, 7.5 lt, 2.5 lt, 0.75 lt P.E. Kova.


X

ALPİNA PROMAT

TANIM: Su camı ve metil silikonat ile güçlendirilmiş akrilik kopolimer esaslı, dekoratif profesyonel mat iç cephe boyasıdır.
ÖZELLİKLERİ: Alpina ProMat, yapısında su camının havadaki karbondioksit ile reaksiyonu sonucu verdiği silisleşme reaksiyonu ile bir taraftan boya filminin dayanımını artırırken diğer taraftan yüzeyde bulunan silisler ile bütünleşerek aderansı artırır. Boyanın normal aderansının yanı sıra bu özelliği ile çifte aderans sağlamış olur. Ayrıca yapısında bulunan metil silikonatın karbondioksit ile reaksiyonu sonucu labirent ağ yapısına dönüşerek boyanın nefes almasını sağlar. Dokunma kuruması uzundur. Böylece uygulama esnasında rahat çalışılmasını sağlar. Mat yapısı sayesinde yüzey hatalarını kapatır. Sarfiyatı düşüktür. Renkleri solmaz. Su bazlı olması nedeni ile rahatsız edici bir kokusu yoktur, çevre dostudur.

X

BETAKRİL TAVAN

Yüksek Teneffüs Gücüne Sahip, İç Cephe Plastik Astar Tavan Boyası
Akrilik emülsiyon esaslı, yapı son kat iç cephe plastik astar tavan boyasıdır.
Uygulanacak Yüzeyler: Mineral esaslı iç yüzey tavanlarında güvenle kullanabileceğiniz bir plastik astar tavan boyasıdır.
Özellikleri: Su bazlı olup, yüksek teneffüs kabiliyetine sahip olacak şekilde formüle edilmiştir. Mat ve pürüzsüz görünüşlüdür. Çok yüksek örtme kabiliyetine sahiptir. Kabarma ve dökülme yapmaz.
Teknik Özellikleri: Renk: Beyaz, Parlalık: Mat, Yoğunluk: 1.78+0.02 g/ml,
Uygulama: Uygulacak yüzeyler sağlam temiz ve kuru olmalıdır. Eski boyalı ve çok kirli yüzeylerde Alpina Astar, yeni boyanacak emici yüzeylerde Alpina Şeffaf Astar kullanılması önerilir. Uygulama fırça, rulo, püskürtme sistemi ile yapılır.
Uygulamada yüzey ve ortam sıcaklığı +5ºC'nin üzerinde olmalıdır. Kullanılan gereçler su ile temizlenmelidir. Saten yüzeyler için özel formüle edinmiş Betakril Saten Tavan önerilir.
HAVASIZ (AIRLESS)PÜSKÜRTMEDE:
Basınç : 140 bar, Meme Açısı: 50º, Meme Ölçüsü: 0,019"-0.021", Atış Uzaklığı: 35-50cm, İnceltme: %10-15
İnceltme (Hacimce):
Temiz, su ile ilk katta %40. ikinci katta %25 oranında inceltilerek iki kat uygulama yapılaması önerilir.
Kuruma Süresi (20ºC,%65Hr'de): İlk Kuruma: 1 saat, İkinci kat: 6 saat, Tam kuruma: 24 saat
Sarfiyat: Eski boyalı yüzeylerde tek kat 110 g/m², Yeni yüzeylerde tek katta ortalama 150 g/m²'dir.
Depolama: Serin yerde,dondan korunarak 2 yıl saklanabilir.
Ambalaj: 25 kg, 10 kg, 3.5 kg 1 kg P.E. Kova.

X

İPEKSİ TAVAN

Hem sıvalı yüzeyler, hem macunlu, hem saten alçılı, hem alçı yüzeyler için.
Betek İpeksi Tavan, mineral esaslı, macunlu, saten alçılı ya da alçıpan yüzeylerde kullanılmak üzere geliştirilmiş, mükemmel bir iç cephe tavan astarıdır.
Özellikleri: Yüksek nefes alma özelliğine sahiptir. Mükemmel örtme gücüne ve beyazlığa sahiptir. Yüzeyle bütünleşir ve kolayca kapatır. Kolay uygulanacak şekilde formüle edilmiştir. Yüksek yayılma gücü sayesinde uygulamada kolaylık ve işçilikten tasarruf sağlar. Uygulandığı alanlarda doku ve rulo izi bırakmaz, pürüzsüz ve mat görünüm sağlar, çatlamaz, kabarmaz, dökülmez.
Uygulama: Betek İpeksi Tavan uygulanacak yüzeyler, her tür kirden arındırılmış kuru ve boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Daha önce boyanmış ya da çok kirli tavan yüzeylerinde, Alpina Astar, saten alçılı tavan yüzeylerinde Betek Saten Alçı Astarı ya da Alpina Şeffaf Astar kullanılması tavsiye edilir.
Betek İpeksi Tavan, fırça, rulo ya da püskürtme sistemiyle uygulanır. Uygulama sıasında, yüzey ve ortam sıcaklığı en az +5¡C olmalıdır. Kullanılan gereçler suyla temizlenebilir.
Ürün, fırça, rulo veya püskürtme sistemi ile uygulanır. Uygulamada yüzey ve ortam sıcaklığı +5º'nin üzerinde olmaladır. Kullanılan gereçlerin su ile temizlenmesi önerilir. Sıvalı, tozuma yapmayan yüzeylerde Betakril Tavan kullanılmalıdır.
İnceltme (Hacimce): Betek İpeksi Tavan, % 25 oranında suyla inceltilebilir ve iki kat uygulanması tavsiye edilir.
Kuruma Süresi (20°C, % 65 Hn' de)
İlk Kuruma: 1 saat, İkinci Kat: 6 saat, Tam Kuruma: 24 saat, Sert Kuruma: 72 saat
Sarfiyat: Uygulama yüzeyinin emiciliğine göre tek kat için 110-150 gr/m²'dir.
Depolama: Serin ortamda, dondan korunmak şartıyla 2 yıl depolanabilir.
Ambalaj: 20, 10, 3,5 ve 1 kg'lik PE kova.

X

INDEKO HOME

ÜRÜN TANIMI : Indeko-Home, küf ve mantar gibi mikroorganizma oluşumunu durduran kimyasallar ile modifiye edilmiş, su bazlı, akrilik kopolimer reçine esaslı, mat görünümlü, yüksek örtücülüğü sahip dekoratif iç cephe boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ : Evlerde yaşanan küf sorunu, ısı yalıtımı yapılmamış binalardan kaynaklanır ve iç cephelerde oluşan nemden ötürü yüzeyde küflenme başlar. Bu sorunu özel olarak çözmek için geliştirilen Indeko-Home, özel formülü ve teknolojisi sayesinde küf oluşumunu durdurur.


X

MIKAMAX

TANIM : Akrilik kopolimer emulsiyon esaslı, mat görünümlü dekoratif iç yüzey beyaz tavan astar boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ : Mika mat dokulu beyaz tavan astar boyası; su bazlı olup yüksek örtme kabiliyetine ve nefes alma özelliğine sahiptir. Yüzeylere mükemmel yapışır. Kabarma ve dökülme yapmaz. Uygulama esnasında yayılma gücü sayesinde işçilik tasarrufu sağlar. Tarama kuruması daha uzun olduğu için, yüzeyde hata göstermez.X

INDEKO W

İç Cephe Antibakteriyel Astar, Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, beyaz pigmentli, antibakteriyel yapıda iç cephe astar boyasıdır.
Uygulanacak Yüzeyler: Daha önce su veya solvent bazlı bir boya ile boyanmış, rengini kaybetmiş, kirlenmiş veya dekoratif amaçlı renk değiştirilecek eski boyalı yüzeylerde ve genel olarak antibakteriyel su bazlı boya uygulamalarında astar olarak kullanılır.
Özellikleri: Çok iyi örtme ve aderans gücüne sahiptir. Özellikle solvent esaslı boya üzerine su bazlı boya uygulamalarında kullanılır. Boya ve zaman tasarrufu sağlar.
Teknik Özellikleri:
Renk: Beyaz, Parlaklık: Mat, Yoğunluk: 1.45+0.05g/ml
HAVASIZ (AIRLESS) PÜSKÜRTMEDE:
Basınç: 140 bar, Meme Açısı: 50º, Meme Ölçüsü: 0.019", Atış Uzaklığı: 35-50 cm, İnceltme: %10-15
İnceltme (Hacimce): Indeko-W Astar %10 su ile inceltilerek kullanılır.
Kuruma Süresi(20ºC ,%65 Hr'de): Son kat boya uygulaması:4 saat Solvent bazlı yüzey üzerine uygulamalarda son kat boya için kuruma süresi 24 saattir.
Uygulama: Yüzeyler kuru, temiz ve kendini taşıyabilecek düzeyde olmalıdır. Özellikle solvent esaslı yağlı yüzeylere zımpara yapılarak yüzeydeki oksit tabakası alınmalı, yüzeydeki toz temizlendikten sonra astarlama yapılmalıdır. Eğer varsa, organik oluşumlar (Yosun,bakteri,küf v.b ) mekanik olarak temizlenmeli ve Capatox Antibakteriyel Biyolojik Solüsyon ile yüzey hazırlanmalıdır. Tek kat uygulama yeterlidir.
Sarfiyat: Eski boyalı yüzeylerde tek katta 90 ml/m²dir.
Depolama: Serin yerde,dondan korunarak 2 yıl saklanabilir.
Ambalaj: 15 lt, 2.5 lt P.E. Kova